Lustracja i weryfikacja naukowców PRL
Moduł tranzystorowy/tranzystor IGBT TOSHIBA MG75Q2YS50
Moduł tranzystorowy/tranzystor IGBT TOSHIBA MG75Q2YS50
Urządzenie z demontażu. Sprawne Posiadam 3szt.
Cena dotyczy 1szt.
Karta katalogowa
http://datasheet.octopart.com/MG75Q2YS50-Toshiba-datasheet-10728444.pdf
Napięcie VCES
1200 V
Prąd kolektora IC
75 A
Konfiguracja
półmostek
Link: olx.pl/oferta/CID99-IDf6f25.html
Moduł tranzystorowy tranzystor TOSHIBA MG100Q2YS42
Moduł używany, sprawny 100%.
Posiadam 2 szt.
Link: olx.pl/oferta/CID99-IDgCF89.html
Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy Klasa A Promocja!
Witam
Oferuję do sprzedania znany i lubiany przez użytkowników Hi – endowy, wzmacniacz słuchawkowy lampowo - tranzystorowy czyli tak zwaną Hybrydę.
Moją Hybrydę zbudowałem za bazie projektu zamieszczonego kiedyś na stronie Audiotonu, oraz płytki PCB wykonanej na zamówienie w profesjonalnym zakładzie na bazie laminatu CEM.
Wzmacniacz ten pracuje w klasie A. Taki układ odznacza się niską efektywnością pracy, przez zastosowanie takich elementów stopnia mocy: lampa, tranzystor. Dlatego bez względu na to czy na wejście układu podawany jest sygnał, czy nie, cały czas płynie nam potężny prąd spoczynkowy dając duże straty mocy, które zamieniają się na ciepełko i trzeba je niestety wydajnie odprowadzać, stąd taka a nie inna obudowa, ale o tym potem :).
W mojej praktyce wykonałem już 7 sztuk tego wzmacniacza. Pierwszy z nich ma już około 6 lat i nadal działa bez jakiegokolwiek zarzutu. Wzmacniacze wykonałem, bo chciałem zobaczyć jak wygląda mniej więcej brzmienie „lampowe” i z niechęci do napisu „Made in China lub PRC” na wszystkim co nas otacza.
Wszystkie moje wzmacniacze popracowały już sobie trochę i oferują naprawdę głęboki, otwarty dźwięk (oczywiście w zależności od zastosowanych słuchawek i lampy).
Osobiście testowałem wzmacniacz na słuchawkach: Grado SR 225 otwarte, Bayerdynamics DT990 PRO otwarte, Bayerdynamics DT 770 otwarte, AKG K171 MkII zamknięte, AKG K701otwarte, AKG K272 zamknięte.
Kilka słów o wartości odsłuchowej wzmacniacza. Jak dla mnie oferuje doskonałe połączenie brzmienia lampowego z dokładnością i szczegółowością „tranzystora”. Dźwięk, który udało mi się z niego wydobyć jest dynamiczny, przestrzenny i bardzo, bardzo ciepły (zwłaszcza przy zastosowaniu słuchawek Bayerdynamicsa lub Grado :) ). Z kolei odsłuch na AKG ujawnił jak dla mnie dobrą szczegółowość sygnału i nieco wyższe zakresy słyszalności wyższych częstotliwości. Każdy jednak ma w zasadzie inaczej uwrażliwiony słuch i oczywiście to co napisałem powyżej to tylko moja subiektywna opinia i nie należy się nią absolutnie sugerować.
Wzmacniacz wykonałem z najwyższej jakości elementów Gniazda RCA są pozłacane, do budowy sekcji audio użyłem rezystorów Dale, Vishay oraz Beyschlag o tolerancji 1% i mniejszej (rezystory do zastosowań militarnych, dodatkowo przed montażem pomierzone), w sekcji przedwzmacniacza zastosowałem potrójną triodę E88CC Electroharmonics (osobiście używam electroharmonix’a ale można ją sobie zmienić na dowolną inną "audiofilską").
Zastosowałem także kondensatory (dedykowane w zasadzie do lepszych zastosowań) ROEDERSTEIN, ELNA, Nichicon MUSE. Bardzo ważną role spełniają kondensatory sprzęgające przenoszące niskie częstotliwości dlatego tutaj nie było kompromisu i zastosowałem cenione kondensatory AUDYN Q4 lub VISHAY ' ya, tak samo, jako kondensatory wyjściowe zastosowałem kondensatory EKM – Audio Gold ROE lub Nichicon MUSE. Oczywiście wszystkie ich wartości zostały obliczone (w stosunku do oryginalnego projektu) tak aby jak najlepiej przenosiły niskie zakresy częstotliwości. W sekcji zasilającej użyłem niskoimpedancyjnych kondensatorów Panasonic z serii FC oraz SMG. Do budowy używałem nowych elementów (nie są to wycinki, wylutowania z innego sprzętu).
Wewnątrz wzmacniacza jest już odpowiedni transformator zatem nie ma się co martwić zasilaniem – podłączyć sygnał, słuchawki, zasilenie i cieszyć się ulubioną muzyką w doskonałej jakości.
Wzmacniacz z tyłu posiada gniazda RCA (chinch) do podpięcia sygnału oraz gniazdo zasilenia i wyłącznik. Z przodu gniazdo słuchawkowe typu JACK o średnicy 6,3mm firmy NEUTRIK. We wzmacniaczu zastosowano doskonały potencjometr ALPS RK27112. Potencjometr posiada układ „zapadki” w środkowym położeniu co pozwala na określenie na jakim poziomie słuchamy.
Wzmacniacz jest zbudowany jako „BARE” – żadnych układów regulacji głośności na podczerwień, układów opóźnionego załączania słuchawek (wyjścia), dodatkowych powielaczy napięć i innych dodatkowych "bajerów". Ponieważ sprzedaję go jako DIY (Zrób To Sam), każdy może sobie potem dorobić do niego co chce i za przeróbki nie odpowiadam.
Polecam i zapraszam do kupna.
Link: olx.pl/oferta/CID99-IDaCkfB.html